Як влаштовані пружинні матраци?

Як влаштовані пружинні матраци?

Сьогодні виробники ортопедичних матраців на основі пружин пропонують два основних види блокових систем з різними конструктивними особливостями, включаючи класифікацію металізованих пружинних елементів по діаметру і з'єднанню.

Як влаштовані пружинні матраци – базова інформація

Конструктивні параметри і технічні характеристики ортопедичних матраців із залежним і незалежним з'єднанням пружин істотно відрізняються. Класична модель блочної системи «БОНЕЛЬ» входить в категорію економ-класу, модифікації з незалежними пружинами – це вдосконалені моделі першого зразка.

Основна деталь механізму пружинних матраців – пружина, яка володіє пружністю і високою стійкістю до деформації. Здатність металізованого елемента відновлювати колишню форму, дозволяє створювати моделі матраців з певними показниками вагових навантажень на одне спальне місце. Залежно від призначення пружини працюють на стиск або на розтягнення.

Вибір пружинного матрацу

Стійкість пружин до навантажень залежить від хімічного складу використовуваного у виробництві металопрокату. У виготовленні пружинних елементів використовують пруткову вуглецеву сталь з високим вмістом марганцю, визначеного діаметру і довжини.

Дріт для пружин – стандартні вимоги:

  • міцність і стійкість до механічних навантажень;
  • певний хімічний склад вуглецевої сталі;
  • пружність і швидке відновлення при стисненні, розтягненні.

Дріт для приготування пружин повинен бути гладким без тріщин і нальоту іржі – кількість витків металізованих елементів залежить від параметрів висоти випускаємих матраців.

Залежні і незалежні пружини

Пружинні блоки – класифікація систем з'єднання

Виготовлення пружин – це досить складний процес. Профільний матеріал дроту надходить в спеціальний блок навивки спеціалізованого обладнання. Попередньо проходить випрямлення дротяного матеріалу з подальшим закручуванням в спіраль, створюючи заготовку для нарізки пружин потрібної довжини. Заготівля проходить випалення – це збільшує міцність готової деталі для комплектації матраца.

Залежні пружинні блоки

Сталеві елементи для створення блокової системи з залежним з'єднанням пружин виготовляють з дроту діаметром від 2,1 до 2,5 мм. Висота пружною деталі залежить від конструктивних параметрів матраца з системою «БОНЕЛЬ». Приблизна кількість – 122 пружини на 1 м². Характерна особливість з’єднання – безперервне сплетіння пружин, які при навантаженні працюють як одне ціле. Послідовна дія механічного натискання зменшує радіус опори витка, знижуючи тертя і прояви скрипу.

Незалежні пружинні блоки

Блокова система з незалежним з'єднанням пружин відрізняється способом укомплектування елементів циліндричної або бочкообразної форми. У виробництві пружинних елементів використовується дріт діаметром від 1,8 до 2,0 мм. Готові підтримуючі деталі упаковуються в окремі чохли, дана конструктивна особливість створює точкову підтримку в місцях навантаження без залучення пружинних елементів по всьому периметру основи. Моделі з незалежним блоком володіють високими ортопедичними властивостями, відрізняються зносостійкістю і довговічністю.

Виробники пружинних матраців випускають моделі з різним рівнем пружності і жорсткості – це залежить від матеріалу використовуваних пружин і верхньої комплектації плит наповнювача. Таким чином досягається необхідна жорсткість поверхні матраца з відповідним анатомічним і ортопедичним ефектом. Поверхневі властивості готових моделей безпосередньо залежать від використовуваних наповнювачів і тканинного обрамлення конструкції.

0
21
24 Травня, 2021
icon_callback icon_viber icon_teleg icon_whatsapp icon_email